Historia szkoły

Szkoła „English Centre” powstała w 1997 roku na osiedlu Osowa Góra w Bydgoszczy. Jej założycielem jest Elżbieta Żak.

Pomysł stworzenia szkoły języka angielskiego narodził się po wielu latach pracy z dziećmi i młodzieżą. Pozytywna energia płynąca od młodych ludzi oraz szereg innowacyjnych pomysłów edukacyjnych, zaczerpniętych podczas pobytu w Londynie także były bodźcem do rozpoczęcia prowadzenia kursów języka angielskiego.

Przez pierwsze lata działalności „English Centre” była przytulną, rodzinną szkołą zarządzaną przez Elżbietę i Zbigniewa Żaków. Z biegiem lat wzrost ilości grup spowodował rozbudowę siedziby szkoły przy ulicy Gawroniej 1. Wpłynęło to na jeszcze bardziej komfortowe warunki pracy w salach lekcyjnych.

Do chwili obecnej mury naszej szkoły opuściło tysiące słuchaczy. Wielu z nich zostało nauczycielami języka angielskiego, a innym znajomość angielskiego pomogła w odniesieniu sukcesu w różnych dziedzinach życia.

A my jesteśmy dumni gdy słyszymy „Uczyła pani kiedyś mojego tatę.” lub „Czy pamięta pani moją mamę?”. W tych momentach uświadamiamy sobie, że uczymy już kolejne pokolenia. Pozytywne opinie dodają nam skrzydeł do dalszej pracy.