Dla dorosłych – ogólny

Kursy dla dorosłych - ogólne

KURSY DLA DOROSŁYCH – OGÓLNE

Ten rodzaj kursów skierowany jest do osób lubiących systematyczną naukę. Dbamy o odpowiedni dobór tematów i aktywności charakterystycznej dla danej grupy wiekowej.

Doświadczony nauczyciel kieruje pracą uczniów, którzy doskonalą umiejętność komunikowania się w sytuacjach życia codziennego poprzez układanie dialogów tematycznych, przeprowadzanie wywiadów, odgrywanie ról w scenkach. W naturalny sposób zamówisz potrawy w restauracji, kupisz bilet na samolot, przeprowadzisz rozmowę telefoniczną czy też zrobisz zakupy w sklepie.

Wzbogacanie leksyki i wyrażeń polega na odgadywaniu znaczenia słów z gestów, kontekstu lub przy pomocy ilustracji. W ten sposób zapamiętasz zwroty kojarząc je z obrazem lub konkretną sytuacją. Uczniowie doskonalą także formułowanie wypowiedzi pisemnych oraz samodzielnych form tj. historyjki, podania, listy, opisy miejsc i zdarzeń czy e-maile. 

Aktywizujemy uczniów podczas słuchania oryginalnych nagrań i śpiewania piosenek. Do czytania wybieramy interesujące teksty i autentyczne materiały prasowe. Podczas zajęć uczniowie biorą udział także w grach i zabawach słownikowych. Korzystamy z materiałów cyfrowych i aplikacji językowych. Naszą ambicją jest, aby lekcje były dynamiczne i stymulowały uczniów do nauki.

Uczniowie pracują w kameralnych grupach (5-8 osób).

Zajęcia dla dorosłych odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min. Kurs prowadzony jest w systemie 60 x 90 min. rocznie w roku szkolnym 2023/24 kursy rozpoczną się 25.09.2023 r., a zakończą na przełomie maja i czerwca 2024r.Uwieńczeniem pracy uczniów jest otrzymanie certyfikatu zawierającego szczegółowe oceny, opinie i zalecenia nauczyciela.